GospaTour

Biuro pielgrzymkowe

Tel. +48 886 219 025,  +48 883 100 503

e-mail: biurogospa@gmail.com

ul. Kraszewskiego 7, 05-820 Piastów

Historia objawień w Medjugorje

 

Chyba każdy wierzący zna nazwę Medjugorie i kojarzy fakt, że w tym miejscu objawia się Matka Boża. Jednak niewielu zna historię tych wielkich wydarzeń. Kiedy się one rozpoczęły i w jaki sposób. Kiedy Królowa Pokoju pierwszy raz wezwała grupę dzieci do modlitwy o pokój i nawrócenie ludzkości? Poniżej poznacie najważniejsze informacje o tym, kiedy i w jaki sposób rozpoczęły się objawienia na wzgórzu Crnica.

Pierwsze spotkanie dzieci z Matką Bożą miało miejsce 24 czerwca 1981 roku na wspomnianym wcześniej wzgórzu. Wtedy to Mirjana Dragicevic, Vicka Ivankovic, Milka Pavlovic oraz Ivan Ivankovic ujrzeli świetlistą Postać, unoszącą się nad ziemią. Była to młoda, piękna kobieta z dzieckiem na ręku, która nic nie mówiła, jedynie gestami zachęcała dzieci do podejścia. Te jednak zbytnio się bały, mimo że ich pierwszą myślą było, że ukazująca się kobieta to Matka Boża.

Na drugi dzień dzieci poszły w to samo miejsce, aby sprawdzić, czy Postać pojawi się znowu. Nie było wśród nich Ivana Ivankovica ani Milki Pavlovic, a zamiast nich na wzgórze przyszli Miarija Pavlovic oraz Jakov Colo.

Tym razem Kobieta nie miała Dzieciątka na ręku i podobnie, jak dzień wcześniej, gestami zachęcała do podejścia. Dzieci nie odczuwały lęku, dlatego też podeszły, uklękły i zaczęły się modlić. Ukazująca się Maryja modliła się razem z nimi, pomijając jedynie powtarzane „Zdrowaś Maryjo”. Po zakończeniu modlitwy dzieci zaczęły rozmawiać z Matką Bożą, prosiły Ją także o jakiś znak, aby nie były posądzone o kłamstwo. Królowa Pokoju obiecała, że ukaże się także kolejnego dnia.

Od tego, drugiego dnia Maryja ukazuje się szóstce (wówczas) dzieci regularnie. Z czasem zrodził się ogólny kult maryjny w Medjugorie, również za sprawą cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Królowej Pokoju. Wybudowano w pobliżu sanktuarium oraz cały ośrodek kultu maryjnego.

Dziś tłumy pielgrzymów każdego dnia odwiedzają to miejsce, szczególnie w dniach objawień, kiedy to Maryja ukazuje się dorosłym już wizjonerom. Medjugorie jest także miejscem nawrócenia wielu zatwardziałych grzeszników.To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.