Miejsca modlitw w Medjugorje

 

Nie ulega wątpliwości, że w centrum każdej pielgrzymki do miejsca świętego jest modlitwa. Podejmujemy trud często dalekiej drogi aby stanąć w szczególnie naznaczonym przez Boga miejscu i wypraszać łaski dla siebie i swoich bliskich. Medjugorie jest wyjątkowym miejscem, gdzie możemy oddać się modlitwie serca i głębokiej zadumie. Poniżej prezentujemy kilka najbardziej znanych miejsc w Medjugorie, gdzie odnajdziesz spokój serca i będziesz mógł oddać się modlitwie.

 

Kaplica Adoracji

Nie ma chyba lepszego miejsca na spokojną modlitwę, jak kaplica adoracji. W Medjugorie istnieje takie miejsce, w którym przed południem odbywają się Msze św. w różnych językach, natomiast po południu można pomodlić się tam w ciszy. Od kilkunastu lat w kaplicy umieszczona jest także płaskorzeźba, na której znajdują się sylwetki pięciu miejscowych księży, którzy zginęli za wiarę po drugiej wojnie światowej.

 

Konfesjonały

Wielu pielgrzymów przyjeżdża do Medjugorie, szukając Boga i iskry do rozpalenia swojej wiary. Jednym z najważniejszych elementów, dzięki którym można rozpocząć nowe życie, jest Sakrament Pokuty. Dlatego w Medjugorie możesz przystąpić do spowiedzi przy jednym z 25 konfesjonałów.

 

Drewniany Krzyż

Prosty krzyż z figurą Chrystusa znajduje się po północno-zachodniej stronie kościoła. Jest to miejsce wśród zieleni, które nakłania do modlitwy. Istnieje tam również możliwość uwieńczenia modlitw zapaleniem świecy wotywnej w konkretnej intencji.

 

Figura Zmartwychwstałego Chrystusa

Niedaleko drewnianego krzyża postawiono pokaźna figurę Jezusa. Jest ona wykonana z brązu przez Andrieja Ajdiča. Od tego czasu organizuje się tam drogę krzyżową dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie na Križevac.

 

Križevac

Jest to wzniesienie górujące nad Medjugorie, na którym znajduje się wysoki na ponad 8,5 metra krzyż, w którym wmurowano relikwie Krzyża Jezusa. Już od początku objawień Matki Bożej odprawia się tam nabożeństwo drogi krzyżowej.

 

Jeśli więc szukasz miejsca, w którym będziesz mógł odpocząć od miejskiego zgiełku i oddać się głębokiej modlitwie, pielgrzymka do Medjugorie będzie odpowiednim rozwiązaniem.