Postać Królowej Pokoju objawiającej się w Medjugorje

 

Już od wielu lat do Medjugorie przyjeżdżają tysiące pielgrzymów, a wszystko za sprawą objawień postaci Królowej Pokoju. Każdego dnia wierni modlą się z nadzieją, że Matka Boża, która wybrała sobie szczególnie to miejsce, wyprosi im potrzebne łaski.

Wiele osób zastanawia się, jak dokładnie wygląda Maryja. W tym celu franciszkanin, ojciec Janko Bubalo przygotował specjalną ankietę z pytaniami, dotyczącymi wyglądu Matki Bożej. Otrzymali ją Ivan Dragicevic, Vicka Ivankovic, Marija Pavlovic, Ivanka Ivankovic oraz Mirjana Dragicevic. Informacje zawarte w ankietach były podobne i na tej podstawie można stworzyć opis Maryi.

Według widzących Matka Boża jest niewysoką kobietą w wieku około 18-20 lat. Podczas objawień zawsze stoi na niewielkim, białym obłoczku. Ma duże, niebieskie oczy i czarne włosy, okryte białym welonem, sięgającym do stóp.

Maryja ubrana jest prostą, szarawą sukienkę, sięgającą aż do obłoczku. Na głowie ma koronę z dwunastu złocistych gwiazd. Czasem ukazuje się także z Dzieciątkiem Jezus na rękach. Jeśli jednak objawia się sama, ma swobodne, rozluźnione ręce. Składa je, kiedy odmawia modlitwę „Chwała Ojcu…”

Widzący szczególnie starali się opisać wyraz twarzy Matki Bożej. Było to trudne do opisania – najczęściej wspominają o delikatnym uśmiechu czy niebywałej delikatności.

Warto zatrzymać się na ostatnim pytaniu ankiety – „czy Matka Boża rzeczywiście jest tak piękna, jak mówicie”. Widzący zwrócili uwagę na to, że sami wcześniej nie wspominali o jej pięknie. Jednak rzeczywiście – w Maryi jest piękno, którego nie znajdzie się wśród ludzi. Widzący jednogłośnie stwierdzili, że taki rodzaj piękna będziemy mogli dostrzec dopiero w raju.

Ojciec Janko Bubalo zebrał te i inne informacje dotyczące Maryi, osób widzących oraz samego kultu w Medjugorie i wydał je w książce „Tysiąc spotkań z Maryją”.

Właściwie każda osoba, która kiedykolwiek doświadczyła objawienia Jezusa czy Maryi, zawsze zwraca szczególną uwagę na to, że piękno tych Osób jest tak naprawdę nie do opisania. Wiernym natomiast pozostaje wierzyć i ufać, że kiedyś będziemy mogli stanąć z Maryją twarzą w twarz w raju.